20. kolo hádzanárskej extraligy mužov

22.02.2009 Celý región

MHC Edymax Bardejov - MŠK HANT Považská Bystrica 26:33 (12:19)
Najviac gólov: Bokol 7/1, Čorej 6/1, Židišin 5 - Tůma 8, Frajkor, J. Kozák, M. Kozák po 5
Rozhodcovia Gedeon a Rapáč (SR)
vylúčení 8:6
ČK: Jenčík (Bardejov) za nešportové správanie
sedemmetrové hody: 3/2 - 4/3
780 divákov.

Považania popri dobrej obrane a pestrej hre na spojkách od začiatku viedli. Domácim sa podarilo len raz vyrovnať po štvrťhodine. Hostia na pivote so Strakom a na spojkách s Maťašom a Tůmom dobre kombinovali i strieľali a polčas vyhrali o sedem gólov. Druhá časť bola rozháraná s veľkým množstvom vylúčených, čo znížilo úroveň hry. Domáci sa síce priblížili na rozdiel štyroch gólov po dobrom zakončení Čoreja a Židišina, ale pri veľkom množstve chýb inkasovali. Hostia potvrdili, že patria do prvej štvorky tabuľky.

571 divákov

Prešov dosiahol navlas rovnaký výsledok ako deň predtým v zápase PVP s rumunskou Constantou. Domáci hrali len toľko, koľko potrebovali. Tréner Trtík dal príležitosť všetkým hráčom na súpiske. V 15. minúte sa skončil zápas pre Marušáka, ktorý si vykĺbil palec na ruke. Prešovčania viedli v 18. minúte už o 10 gólov - 13:3, potom poľavili v nasadení a umožnili súperovi nakoniec uhrať na palubovke favorita prijateľný výsledok.

ŠKP Bratislava - HC Štart Nové Zámky 28:33 (16:12)
Najviac gólov: Kuchárik 9, Milan Kozák 6/3 - S. Mažár 9/3, Szapu 7, Ivanov 5.
sedemmetrové hody: 3/3 - 3/3
vylúčení: 5 - 6
rozhodovali: Cipov a Pastierik